POZOR!!! * * * Stěhujeme se. Ale ne daleko! Nová prodejna je otevřena na nové adrese: Náchodská 129, opět Praha 9 - Horní Počernice. * * *

Adaptéry / Redukce

Adaptéry / Redukce slouží k přizpůsobení čtyřhranu ráčny, vratidla nebo jiného ovladače rozměru používané hlavice.
Každá řada gola nářadí má dle norem předepsány rozměry, na které se má použít. (Napřiklad standardní 1/2" gola se má použít jen na velikosti 8 - 32mm.) V našich podmínkách s určitými výhradami až 36mm. Jiné hlavice v sadách k dispozici nemáte.
Potřebujete-li pracovat s velikostmi menšími či většími, můžete použít adaptér, který Vám třeba ráčnu zredukuje na čtyřhran 1/4" a Vy můžete použít 1/4" hlavice menších rozměrů, nebo Vám adaptér zvětší čtyřhran na 3/4" a Vy můžete použít 3/4" hlavice větších rozměrů.

Problém je v tom, že při redukci směrem "dolů" používáte příliš silné ovladače na příliš malý rozměr. Lehce může dojít k přetížení "zmenšeného" čtyřhranu (anebo šroubu) a jeho ulomení.

Při redukci směrem "nahoru" zase používáte příliš slabé ovladače na příliš velké šrouby, což může vést ke stržení ráčny nebo zlomení menšího čtyřhranu.

Je jasné, že když mimořádně potřebujete povolit např. šroub s hlavou 46mm, nebudete si kvůli tomu kupovat za nějakých 6 - 10 tisíc "velkou" 3/4" gola sadu. Na toto mimořádné použití Vám redukce může pomoci. Při použití redukce si však musíte být vědomi, že děláte něco, co se nemá a pracovat s rozumem a citem. Jinak si nářadí můžete zničit.

V praxi se můžeme setkat s případy, kdy si lidé dokonce redukce "řetězí", tzn. že použijí několik redukcí za sebou a "zvětšují si čtyřhran 3/8" až na 1" apod. Před tím Vás musíme varovat, v tomto případě k poškození nářadí musí dojít vpodstatě zákonitě.

Používání redukcí je třeba považovat vždy jen a pouze za mimořádnou nouzovou záležitost. Řada výrobců ani na redukce neuznává záruku, protože je zřejmé, že při "běžném" zatížení k poškození nářadí zákonitě musí dojít.

Když už si redukci potřebujete pořídit, lze pak doporučit alespoň pořídit si redukci rázovou. Rázové nářadí je vyrobeno z kvalitních materiálů a především tvářením za tepla, což zaručuje jejich větší odolnost. Proti přetížení ráčny při redukci směrem "nahoru" Vás ovšem neochrání ani rázová redukce. I rázové redukce v naší nabídce můžete zakoupit za velmi slušnou cenu.

Značení redukcí vychází z posloupnosti od ráčny k hlavici. To znamená, že první rozměr je velikost vnitřního čtyřhranu adaptéru (maminka) a druhý rozměr je velikost vnějšího čtyřhranu adaptéru(tatínek). Chcete-li tedy např. na 1/2" ráčnu použít hlavici s velikostí vnitřního čtyřhranu 3/4", potřebujete adaptér 1/2"x3/4".
Značka:BahcoFacomKennedyKS TOOLSMiscellaneousPROTOOLSenatorStanley/MACTona/Gola/NarexTriumfUNIORWIHAYamoto

Adaptéry

Kat. číslo:
Adaptéry
redukce velikosti čtyřhranu z většího na menší nebo naopak

Adaptéry / unašeče šroubovacích bitů

Kat. číslo:
Adaptéry / unašeče šroubovacích bitů
Adaptér nasazený na čtyřhran umožňuje nasazení šroubovacích bitů.

Spojovací čtyřhrany

Kat. číslo:
Spojovací čtyřhrany
Spojovací čtyřhran se používá:
  • jako "protlačovací" čtyřhran u jednosměrných ráčen
  • k propojení dvou gola dílů s vnitřním čtyřhranem.

strana 1 / 1 

Akce

sada ráčnových klíčů KENNEDY QUATRO

Kat. číslo: RSK 3980
sada ráčnových klíčů KENNEDY QUATRO
23-dílná sada ráčnových klíčů, průchozích hlavic a adaptérů pro použití standartních hlavic.
MULTIFUNKČNÍ PROVEDENÍ!!!
NOVINKA!
Cena : 3 556 Kč vč. DPH

1/2" gola sada TONA SN 11-3N

Kat. číslo: SN 11-3N
1/2
Praktická sada kombinující výhody 1/2" gola sady a klasických otevřených stranových klíčů.
SLEVA 35% !!!
Cena : 1 799 Kč vč. DPH

1/4" gola sada FACOM

Kat. číslo: R.2AM
1/4
Špičková značková profi gola sada známého francouzského výrobce. Nabízí vše na utahování a šroubování.

AKČNÍ CENA !!!
Cena : 6 604 Kč vč. DPH

Sada ráčnového šroubováku Stanley

Kat. číslo: SNS 038
Sada ráčnového šroubováku Stanley
Luxusní, bohatě vybavená 38-dílná profi sada ráčnového šroubováku, hlavic a bitů.
Velice vhodná i jako dárek!
Cena : 683 Kč vč. DPH
Copyright 2010 - 2012 © Gola sady.cz